
Még 21 őszén kezdtem érdeklődni, a Rubin Kódex iránt, Birkás Barnabás gyűjtése nyomán.
Követve a nyomokat és a korábban erről szóló cikkeket végül sikerült megtalálni a készítőket.
Ennek eredménye lett egy nagyon szép scennja a Kódexnek, amit D. Tünde egészen kiváló módon felújított és rakott egy pdf-be.
A készítők korabeli iskola újságja (DM Option), ami három számot ért meg.
Egy kimaradt karakter, ami az egyik alkotó szekrényéből került elő 🙂
Végül, de nem utolsó sorban, a Jakab Zsolt – Kovács Adrián féle DnD Játékosok könyve kivonat, ami mai ismereteim szerint az első ismertebb, és a közösségben terjedő DnD forrás.
Fogadjátok ezeket nagy szeretettel.”
– Arturus (a Kockalandor csatorna műsorvezetője)
Az új verzió és a D&D 50. évfordulója alkalmából megjelent videó a fizikai példányról (is):
Mi a háttere a Magyar Tolkien Társaság kiemelt helyének a (nem) támogatók listájában?
Barna Bálint válasza a Facebook oldalról: „Mivel a WP nem engedett belépni, itt válaszolok Meran kommentjére: a jelenlegi és hivatalos Magyar Tolkien Társaságnak semmi köze nincsen a Játékosok Kézikönyvéhez és összeállítóihoz. Az MTT-t mint egyesületet 2002-ben alapítottuk és nem volt semmilyen jogi előzménye Magyarországon, a Tolkien Estate sem adott másnak ehhez szükséges névhasználati engedélyt rajtunk kívül, tehát hivatalosan nem létezett másik MTT előttünk. Léteztek viszont „nemhivatalos” rajongói csoportosulások, akik így hívták magukat, az egyikhez köthető pl. az az Elanor nevű fanzin, ami pont a Krónikák . hu oldalán érhető el. Az egyik ilyen rajongói „MTT” tagja volt az a Koltai M. Gábor, aki A Gyűrű keresése / Befejezetlen regék egyik fordítója volt, itt olvashattok vele interjút minderről: https://www.tolkien.hu/…/mtt/item/3341-lassi-laurie-xx-1„