Az Írókör.hu és a Krónikák.hu közreműködésében készülő fantasy fanzinhoz keresünk alkotásokat. A fanzin célja, hogy kezdő fantasy íróknak biztosítson megjelenési lehetőséget, és hogy a fantasy irodalmat népszerűsítse.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a fantasy, mint műfaj, eléggé szerteágazó, így annak minden ágazatában szívesen várunk változatos novellákat (urban, dark, high / epic, low, weird, sword & sorcery, mágikus realizmus, stb.).
Amennyiben lehet, kerüljétek a manapság agyonhasználtnak tekinthető történeteket, témákat és karaktereket (vámpírrománcok, lovecrafti ihletésű horror, stb.). A novellának önállóan meg kell állnia a helyét, vagyis ne kelljen ismerni hozzá a világot, és ne legyen valamely más műnek a folytatása sem.
A legjobb novellák nyomtatásban megjelennek, és minden bekerülő szerző jutalma egy jó korsó sör.
Grafikusoknak: egyelőre szeretnénk minden pályázó grafikustól egy portfólót kérni, hogy azok alapján kiválasszuk, kivel szeretnénk együttműködni. Grafikusra borítók és illusztrációk miatt egyaránt szükség lesz.
A novellákat és a grafikusi portfóliókat a nomadfanzin [kukac] gmail.com címre várjuk.
Terjedelem: maximum 30.000 karakter (szóközökkel)
Grafikusoknak határidő: 2011. március 31.
Íróknak határidő: 2011. június 30.
Részletek: http://nomadfanzin.wordpress.com/
Nah akkor asszem illő lenne összedobni valamit … megyek előkészítem a vízfestéket 8)
Én már hegyezem a zsírkrétámat… Már évek óta van egy generális fantasy történetem. Talán itt az alkalom megírnom végre.
Hogy lehet legegyszerűbben számolni a karaktereket?:P Remélem nem egyesével ;P
Viktor: a word csinál olyat neked (fent a parancsoknál Eszközök és Szavak száma)
Köszi
Egyébiránt a szavak száma, az nem egyenlő a karakterek számával, hisz a szavakat „alapból” számolja a word… de ez még hagyján, mert ebben a francos 2007-es wordben már meg sem találom a karakterszámolót… ejjjh, pedig a 2003-ban még megvolt. I love you… Bill Gates …
Billbá a 2007ben már benne se volt tudtommal
Attól én még szerethetem 8) … Egyébiránt az imént megtaláltam hálistennek az említett számolót, mostmár képbe vagyok .
jól van akkor
Gates én is szeretem három ferrarit toltak aki a garázsból mikor kezdte az ipart 
Noh azthiszem az első novellával el is készültem … persze ez még nem azt jelenti, hogy azonnal el is lehet küldeni, de legalább kivitelezhetőnek tűnik, hogy egy másikat is írjak.
Nos, hozzá kezdek
Én még csak most vettem észre ezt a pályázatot, úgyhogy most láttam neki a mű írásának.
– Korhatárhoz van kötve a verseny?
– Több novellával is lehet nevezni?
Nincsen korhatárhoz kötve a verseny. Nem is lenne sok értelme. Több novellát is lehet küldeni.
Rendben, köszönöm a választ.
Nos, én eléggé elrontottam, vagyis félreértettem. Azt hittem 30 000 szóból állhat maximum. Ezért most megnéztem mind a 9 oldalt, amit írtam (még csak az I. fejezet) és észrevettem, hogy ez már több, mint 24 000 karakter szóközökkel együtt, úgyhogy nagyon le kell rövidítenem és fejezetek nélkül kell megírnom.
A novellát kb. 8 fejezetesre terveztem, ami elég sok oldalt tett volna ki, tehát inkább egy kisregény készült volna. Sajnos így újra kell az egészet kezdenem, de az alapsztori marad, csak hát a részletes leírások és egyéb részek kikerülnek.
Esetleg arról lehetne szó, hogy megírom azt a max. 30 000 karakterből álló novellát, de utána befejezem a mű kibővített, részletesebb változatát is, ami tulajdonképp egy kisregény lenne és azt is elküldeném.
Üdv!
Szerintem inkább novellákat várnak a szerkesztők és nem folytatásos kisregényeket. Próbáld meg a történeted elmondani minél kevesebb szóval.
Igen, most már újból kezdtem és így is érthető a történet.